Vybrat šátek není věda

Vybrat šátek je vlastně nesmírně jednoduché. Prostě se podívejte a vyberte si ten, který se vám nejvíc líbí. Ani nemusíte řešit, zda je vhodné koupit si šátek v dívčích barvách, když budete nosit chlapečka nebo naopak - děťátku je to úplně jedno, to je spokojené hlavně proto, že je s vámi. Ale vás bude šátek zdobit, vy si ho budete "oblékat" a proto si zvolte takový, který se skutečně líbí vám.

A co ty všechny druhy, délky, značky, gramáže a složení?

Pokud s nošením začínáte, volte rozhodně 100% bavlnu. S tou se nespletete. Bavlna je příjemná a poddajná. Snadno se udržuje, dobře se váže i úplným začátečníkům a vydrží. Bavlněné šátky jsou zpravidla ty, o kterých se dočtete, že jsou "na celé nosící období."

Bavlna se také často kombinuje s jinými materiály, pak mluvíme o šátcích přímesových. Mezi nejčastěji používané materiály patří například bambus, len, hedvábí, tencel, merino a další. Existují i takzvané "nocotton" šátky, tedy šátky bez bavlny, pouze z jiných materiálů. Jaké vlastnosti mají jednotlivé druhy materiálů používaných v šátcích zjistíte v článku "Jakou příměs zvolit".

Máte vybráno? Líbí se vám a stejně si nejste jistí, zda je to dobrá volba? Napište mi, ráda vám poradím.